30, rue Maurice Cerveaux
B.P. 3
51201 EPERNAY Cedex – France

Zobrazit na mapě


+33 (0)3 26 54 38 20
http://www.alfredgratien.com/

Vinařství Alfred Gratien

Alfred Gratien Champagne je značka s mnohaletou tradicí, která nikdy nepřistoupila na filozofii „průmyslové výroby“. Nabízí výhradně ručně vyráběné šampaňské, které ctí kvalitu a jedinečnost.

Kvalitu značky dokládá skutečnost, že více než 80% pařížských restaurací s michelinskou hvězdou má ve své nabídce šampaňské Alfred Gratien. Tato výjimečná značka se podávala i na palubách nadzvukových letadel Concorde.

Tradice od roku 1864

Značka Alfred Gratien je již dlouhou dobu synonymem pro garantovanou kvalitu šampaňského. Vinice a sklepy, kde šampaňské vzniká, leží nedaleko města Epernay. V samotném srdci oblasti Champagne.

Vraťme se ovšem do historie. Alfred Gratin založil své vinařství v ulici Rue Maurice Cerveaux již v roce 1864 a ve stejném roce představil své první cuvée. Po více než století a půl je výroba stále rodinnou záležitostí. Přesně tak, jak to zakladatel značky chtěl.

Stoletý sklep

Samotná návštěva sklepa, ve kterém šampaňské vzniká, je velmi silný zážitek. Za těžkými dřevěnými dveřmi se skrývá fascinující příběh šampaňského. Vstoupíte do sklepů, kde se skrývá 1000 dubových barelů úhledně položených vedle sebe. Zde leží dědictví a podstata domu Alfred Gratien. Tradiční výroba je garancí, že i příští generace budou moct ochutnat jedinečné šampaňské.

Generace sklepmistrů

Vinařství Alfred Gratien tradičně spoléhá na zkušenosti sklepmistrů, které jsou předávány z otce na syna, a to již několik generací. V roce 1905 se stal sklepmistr Gaston Jaeger, ten odpovědnost předal v roce 1951 svému synovi Karlovi. Jeho syn Jean-Pierre se stal sklepmistrem v roce 1966. Posledním sklepmistrem je syn Nicolas, který svému otci pomáhá již od roku 1990 a po 17 letech získávání zkušeností mu byla svěřena péče o značky Alfred Gratien.