2, Admiral Isakov ave, Yerevan 0082, Armenia
Zobrazit na mapě


+374 10 540 000


info_ybc@pernod-ricard.com


http://en.araratbrandy.com/

Ararat

Ararat, legendární hora v Arménii, spojená s biblickým příběhem o Noemově arše. Ale také značka legendární brandy, která se zde více než sto let vyrábí.

Slavný arménský „koňak

Víno se v Arménii pěstuje již po mnoho staletí, možná i tisíciletí. Slavná brandy Ararat se zde vyrábí od roku 1887, když obchodník Nerses Tairyan postavil s finančním přispěním svých přátel v Jerevanu první likérku. Na počátku 20. století získala společnost status hlavního dodavatele arménské brandy na dvůr císaře Mikuláše II.

Destiláty této značky získaly četné medaile na různých mezinárodních soutěžích. Například na mezinárodní soutěži ve Francii v roce 1900 obdržela brandy Ararat ocenění „Grand Prix“ a Francouzi tehdy dovolili označovat tuto brandy jako „cognac“, což podle zákona je možné pouze pro destiláty pocházející z oblasti Cognac a vyrobené za přísných podmínek.

Slavnou brandy si rádi dopřáli například Winston Churchill, Agatha Christie nebo Frank Sinatra. S brandy je spojena také kontroverzní historka, která tvrdí, že Stalin nechal pravidelně každý měsíc Churchillovi posílat velké množství této brandy. Zda je historka pravdivá, nebo ne, se bohužel historici dodnes nemohou dohodnout.

Nicméně všichni, kteří Ararat ochutnali, se shodnou, že se jedná o výjimečné pití té nejvyšší úrovně. Ruční sběr hroznů, klasické pálení vycházející z francouzských tradic a dlouhé zrání v dubových sudech dává vzniknout jedinečné brandy. Dopřejte si to nejlepší z Arménie. Vyzkoušejte brandy ArArAt.

Vína Ararat, Jerevan v nabídce našeho e-shopu