Via Rovede, 36, 31020 Vidor TV, Itálie
Zobrazit na mapě


+39 0423 983111


info@baciodellaluna.it


http://www.baciodellaluna.it/

Vinařství Becio della Luna

Šumivá vína značky Cavatina vyrábí italské vinařství Becio della Luna. Vinařství sídlí ve městě Vidor v samotném srdci oblasti, která je vyhlášená produkcí legendárního prosecca (oficiální označení oblasti je Prosecco Superiore Conegliano Valdobbiadene DOCG).

Oblast se nachází v regionu Veneto a leží necelých 100 kilometrů od Benátek. Pro vinařství je jako stvořená - má mírné klima a výhodnou polohu mezi Dolomity a středomořským pobřežím. Zemědělství zde nikdy nebylo jednoduché. Většinu dostupných horských svahů ovšem i tak pokrývají vinice.

Vinohrady leží v nadmořské výšce 300 až 500 metrů nad mořem a jsou obdělávány ručně. Jejich poloha totiž mechanizaci neumožňuje. Některé vinice jsou dokonce sklízeny pomocí helikoptér. Produkce oblasti Valdobbiadene zahrnuje 15 obcí a více než 6850 hektarů vinic.

Společnost Becio della Luna byla založena v květnu 2011 a do plného provozu byla uvedena v říjnu 2011. Zpracování a zrání vína probíhá v obci Combai di Miane. Bacio della Luna vlastní čtyři hektary, kde může produkovat Prosecco DOC a 22 hektarů s označením Prosecco DOCG.

 

Vína Bacio della Luna v nabídce našeho e-shopu

Bacio della Luna Moscato Premium Spumante

  • Šumivé
  • Dolce

229,-

Bacio della Luna Cavatina Premium rosé

  • Šumivé
  • Extra dry

229,-