Vinařství Baron Philippe de Rothschild

Baron Phillipe de Rothschild patří mezi francouzskou vinařskou elitu. Základy velké rodinné firmy zakořenily už na konci 18. století. Vážněji se o vinařství začal zajímat až baron Nathaniel v polovině 19. století. Měl kontakty mezi smetánkou z celého světa a přišel s myšlenkou, že svým hostům bude nalévat víno z vlastních vinic. V roce 1853 koupil vinařství ve vinařské oblasti Médoc, kterou si zamiloval.

Potomci Nathaniela v jeho plánech pokračovali. V roce 1922 přišel na scénu Phillipe de Rothschild. Automobilový závodník, scénárista, autor divadelních her, divadelní a filmový producent, básník a posléze i úspěšný vinař. Zavedl celou řadu novinek. Začal vína plnit do lahví přímo ve vinařství a přišel s novou značkou červeného vína – Mouton Cadet, které je dnes nejprodávanějším na světě.

I přes potíže během druhé světové války, která pro rod Rothschield byla nebezpečná i vzhledem k jejich židovskému původu, neustává a pokračuje v rozvoji nadále. V roce 1946 požádal malíře o design etiket. Z nápadu se zrodila krásná tradice, která pokračuje až dodnes. Etikety pro víno z Chateu Mouton Rothschild vytvořil například Salvador Dalí, Jacques Villon, Joan Miró, Pablo Picasso, Andy Warhol a další.

Phillipe de Rothschild byl vášnivým vinařem až do své smrti v roce 1988.

Jeho dílo převzala dcera Phillippine a teď i její potomoci. Vinařství nadále expanduje. Produkuje francouzsko-kalifornská vína, vyrábí vína v Chille a stále dokazuje nepřekonatelnou výjimečnost vín francouzských.

Ochutnejte díky naší vinotéce, jak chutná exkluzivní francouzské víno, které se prodává pod jménem nejznámější vinařské postavy slavného vinařského regionu Bordeaux.

Vína Baron Philippe de Rothschild v nabídce našeho e-shopu

Baron Philippe de Rothschild Anderra Sauvignon blanc

  • Bílé
  • Suché
  • 2014

299,- 240,-

-19%