Casa Vinicola Bosco Malera S.r.l. - Gruppo Vi.V.O. Cantine
Via Correr, 17
31040 Salgareda (TV) - Italy
T. +39 0422 807818

Zobrazit na mapě


T. +39 0422 807818
http://www.boscoviticultori.com

Společnost Bosco Malera nalezneme ve městě Salgareda, v samém srdci východního Veneta. Region je po mnoho staletí zaměřený na výrobu vína, podporovanou velmi důležitou historií blízkých, světově známých měst jako jsou Benátky, Verona a Treviso. A právě odtud pochází kultura Prosecco , dnes tak oblíbená po celém světě.

Oblast se rozprostírá mezi pohořími v okolí města Treviso a Jaderským mořem. Přísné podmínky ochrany životního prostředí a pracovní úsilí místních obyvatel položily základy vinařské tradice známé po celém světě. Počátek vzestupu vinařství sahá až do 7. století, kdy vznikla samostatná Benátská republika (Serenissima Repubblica  di Venezia), která začala bohatnout díky dobrému přístupu k moři a rozšiřovala své bohatství a věhlas jako důležité obchodní centrum. Díky tomu se místní víno dostávalo do mnoha zemí světa a získávalo oblíbenost. Největšího rozmachu regionu bylo dosaženo v 15. století, kdy zde vzniklo mnoho úžasných architektonických památek a bohatí měšťané a šlechtici se začali věnovat pěstování révy.

Od roku 1948 je společnost Bosco Viticultori zakotvena v této tradici a díky dlouholeté poctivé práci se v průběhu let vypracovala ve velmi uznávanou vinařskou společnost s mezinárodním přesahem. Export dnes představuje 65% celkového obratu. Od roku 2012 se firma stala nedílnou součástí společenství Gruppo Vi.V.O. (Viticultori Veneto Orientale), hlavní vinařské skupiny působící na území Veneta.

Skvělé viniční tratě, hluboké znalosti enologů  a špičková moderní technologie s kapacitou 30 000 hektolitrů, zaručuje vysokou kvalitu šumivých a tichých vín. Společnost zaštiťuje 2 000 menších pěstitelů a 9 vinařských sklepů. Celková obhospodařovaná plocha je úctyhodných 3 200 hektarů viničních tratí.

Vína Bosco Malera v nabídce našeho e-shopu

Bosco Malera Amarone della Valpolicella DOCG Cardinali

  • Červené
  • Suché
  • 2012
  • DOCG

839,-

Novinka