Vinařství Cantine Pellegrino

Historie známého italského vinařství voní slunnou Sicílií, stejně jako světoznámé fortifikované víno Marsala. Právě Carlo Pellegrino patří mezi nejuznávanější vinařství, která výborné polosladké víno vyrábějí.

Vinařství si v rodině Pellegrino předávají z generace na generaci. V roce 1880 položil základy Paolo Pellegrino. Společně se svým synem Carlo zvládli během pár let menší rodinnou firmu proměnit v jeden z nejvíce prosperujících podniků produkujících špičkovou Marsalu. Významnou roli v posunu má i Josephine, manželka Carla. Francouzská lady a dcera respektovaného francouzského odborníka na víno přinesla věnem průkopnické vědomosti, co se výroby vína týče.

Tvrdá práce všech a historie značky – to je recept na lídra ve výrobě Marsaly na Sicílii.  Vinařství Carlo Pellegrino v současnosti vlastní přibližně 60 hektarů vinic, na které používá výhradně organická hnojiva a snaží se o co nejmenší zásah. Mechanizace je tím pádem omezena na minimum a na vinicích nejčastěji uvidíte vinaře, kteří mají těžší práci, ale o pěstovaných hroznech vědí vše do nejmenšího detailu. Pod rukama se jim rodí biodynamická vína.

Sicilské vinařství se nejvíce oddalo fortifikovaným vínům, ale umí i perfektní červená a bílá tichá vína.  Všechna mají jedno společné. Italskou vášeň a jiskru. Vychutnejte si ji též.

 

Vína Cantine Pellegrino v nabídce našeho e-shopu

Cantine Pellegrino Centare Grillo Bianco Terre 

  • Bílé
  • Suché
  • 2015
  • IGP

259,- 210,-

-18%