Clodomiro Silva S/N Vista Flores Tunuyan, 5565 Valle de Uco, Mendoza, Argentina
Zobrazit na mapě


+54 261 668-7680


info@closdelossiete.com


http://www.closdelossiete.com

Vinařství Clos de Los Siete

Jméno Michel Rolland je velkým a uznávaným pojmem ve vinařském světě. Špičkový odborník má na svém kontě několik slavných vín z oblasti Bordeaux, která se mohou chlubit přívlastkem Grand Cru. Tamější vinařský ráj si zamiloval, ale ani to ho nezastavilo v dalším snu, který voní po švestkách, borůvkách, koření a tabáku.

Jeho argentinské dobrodružství začalo v roce 1988. Trvalo mu přibližně 10 let, než stanul na kamenité a netknuté půdě na úpatí And. Vysoká nadmořská výška přináší dostatek slunce a chladné noci. Hrozny tak dokonale vyzrají. Chudá a propustná půda dává vínům do vínku koncentraci.

Rozloha vinic v současné době činí přibližně 450 hektarů. Michel Rolland společně se svými obchodními partnery dohlíží na to, aby všechny láhve, které vinařství opustí, předčily očekávání každého, kdo je ochutná.

Prémiové víno Clos de los Siete je postaveno na oblíbené odrůdě Malbec, která je v Argentině vyhlášená. Doplňují ji Syrah, Merlot, Cabernet Sauvignon a Petit Verdot. Vína se vyrábí náročným způsobem, který se více než vyplatí, což si Rolland osvědčil už v Bordeaux.

Hrozny se zásadně sklízejí ručně do malých beden. Po sběru jsou dvakrát ručně tříděny, aby se do samotné výroby dostalo jen to nejlepší. Vína zrají ve francouzských dubových sudech a nerezových tancích. Ve finále se lahvují bez čiření a filtrace.

Výsledkem je bohaté a koncentrované červené víno s hutností a výraznou tříslovinou. Zrcadlí se v něm působivý argentinský terroir, elegance s nádechem Francie a výjimečné znalosti Michela Rollanda, který jakoby znal recept na výrobu nejlepších vín. Ochutnejte i vy jeho mistrovské dílo v podobě vína Clos de los Siete.

Vína Clos de Los Siete v nabídce našeho e-shopu

Clos de Los Siete Clos de los Siete

  • Červené
  • Suché
  • 2013

369,- 315,-

-14% Akce