BP 40 | L-5501 Remich
12 route du vin | L-5450 Stadtbredimus

Zobrazit na mapě


(352) 23 69 66-1


info@vinsmoselle.lu


http://www.vinsmoselle.lu/fr

Vinařství Domaines Vinsmoselle

V roce 1921 byly vysázeny první vinice v údolí Mosely v Lucemburku a vzniká tak úspěšné vinařské družstvo Domaines Vinsmoselle. V současnosti jej tvoří přibližně 320 vinařů a hrozny rostou na 820 hektarech vinic – to je 80 % lokálně působících vinařství.

Víno má v Lucembursku dlouhou tradici. I přesto stále patří mezi méně známé vinařské oblasti. O to lepší ale produkuje vína. V Domaines Vinsmoselle panuje dokonalá harmonie mezi tradicí a vymoženostmi moderní doby. Vinaři v mnoha případech dávají přednost tradičním postupům výroby, které prověřil čas, ale významnou roli hraje i vývojové centrum ve Wormeldange, které vnáší do vinařství svěží vítr a revoluční nápady. Díky rozmanitosti půdy v Moselle mohou vyrábět pestrou paletu vín s výraznou chutí.

Nejoblíbenější jsou odrůdy bílého vína – Pinot Gris, Riesling, Auxerrois, Gewurztraminer, ale nezapomíná se ani na milovníky červeného vína, kterým Domaines Vinsmoselle přináší ovocná a lehčí vína. Na piedestalu stojí Cremant de Luxembourg – šumivé víno vyráběné tradičním postupem.

Ochutnejte, jak skvěle umí vína v Lucembursku. Například s lahví Auxerrois s jemnou kyselinou, ovocnou chutí, harmonií a výraznou vůní.