Domdechant Werner'sches Weingut
Inhaber: Dr. Franz Werner Michel
Rathausstrasse 30 | Postfach 1205
D-65234 Hochheim am Main

Zobrazit na mapě


http://www.domdechantwerner.com

Vinařství bylo založeno roku 1780. Patří k nejstarším vinařstvím v Německu a zároveň mezi přední světové producenty vyhlášeného ryzlinku. Vinařství hospodaří na 14 ha vlastních vinic, které leží v nejlepších lokalitách celého Rheingau. Zaměřuje se pouze na vysoce kvalitní vína v prémiové kvalitě.

Vinařství dnes vede majitel Dr. Franz Werner Michel, kterému pomáhá manželka a jejich dcera. Celková rozloha vinic je 14 hektarů, z nichž je 98 % osázeno ryzlinkem a zbývající 2 % odrůdou Spätburgund. Vinice jsou umístěny výhradně na jižních svazích a na minerálních křídových půdách. Zdejší půda má vynikají schopnost zadržovat vodu, takže vinná réva zůstává zdravá a silná i v horkém a suchém počasí.

Vinice se nacházejí v lokalitách Domdechaney, Kirchenstück, Hölle, Stein, Stielweg a Reichestal. Díky ideálním podmínkám pro pěstování může vinařství produkovat nejkvalitnější vína všech stylů  - od suchých až pod sladká. Vína z produkce Domdechant Werner jsou tradičně prezentována na veletrhu Mainzer Weinbörse, stejně jako na nejdůležitějších domácích a mezinárodních soutěžích. Přibližně 70 % produkce vinařství se vyváží do více než 25 zemí celého světa.

Vína Domdechant Werner v nabídce našeho e-shopu

Domdechant Werner Riesling Spätlesse

  • Bílé
  • Suché
  • 2011
  • Spätlese

599,- 480,-

-19% Akce