208 rue de Lancié
71570 Romanèche-Thorins

Zobrazit na mapě


33 3 85 35 34 20


contact@duboeuf.com


http://www.duboeuf.com/

Vinařství Georges Duboeuf

Příběh začíná už před více než 4 stoletími.  Rodina Duboeuf vyrábí v tu dobu vína v oblasti Mâconnais. Se zapálením jim vlastním, touhou neustále se zlepšovat a láskou k vínu. Tu předávají i Georgovi už v dobách raného dětství. Už v šesti letech pomáhal na vinici. V osmnácti letech dal přednost vinicím před studiem a přebral rodinný podnik. Sedl na kolo a objel oblíbené restaurace v okolí, aby nabídl vína z jejich rodinných vinic. Tak započal svůj úspěch.

V současné době je George Duboeuf nazýván „králem Beaujolais“. Oprávněně. Ve spolupráci s vinaři, které zná všechny osobně, dohlíží na to, aby se vína vyráběla tradičními metodami a byla v nich cítit unikátnost lokality. Jeho podnik se řadí mezi největší a neúspěšnější producenty vín. V současnosti spolupracuje přibližně se 300 vinaři. Vína pak prodává pod svou značkou, která slaví úspěch nejen v Evropě, ale rovnou po celém světě.

Vinařský svět mu blahořečí za propagaci Beaujolais. Mladého a svěžího francouzského vína s lehce nafialovělou barvou a příjemným ovocným aroma. Za něj už získal mnohá ocenění. I díky specifickým etikám s květinovým motivem se vryl do podvědomí milovníků vína.

George Duboeuf své počiny prezentuje ve 4 řadách:

  • Fleurs – je symbolem firmy, nabízí vína aromatická, ovocná, elegantní a ušlechtilá
  • New Generation – speciálně vybraná vína s vyšší kvalitou
  • Domény a Chateau – odrážejí chrakateristické vlastnosti určité lokality, vždy jsou zpracovány zkušenými a talentovanými vinaři
  • Prestige – vína výjimečné kvality a limitovaného množství; pocházejí z nejlepších vinic.

Vína od mistra ve svém oboru jsou jako stvořená pro slavnostní příležitosti. Nebo chvíle, kdy se aspoň na chvilku chcete nechat přenést do Francie.

Vína Georges Duboeuf v nabídce našeho e-shopu

Georges Duboeuf Chanleclerc Côtes du Rhône Duboeuf AOC

  • Červené
  • Suché
  • 2015
  • AOC

159,-