Kostická 122/26
Tvrdonice
69153

Zobrazit na mapě


777 749 940


vinarstvikosik@seznam.cz


http://www.ukosiku.cz/vinarstvi

Vinařství Kosík

Asi před 100 lety prastařeček Kosík založil své první vinice v Dolních Bojanovicích. Ve vinařské tradici pokračoval i stařeček Kosík v Mikulčicíh a následně i Cyril Kosík (otec současného majitele vinařství). Ten postupně vysadil vinice ve dvou vinařských tratích – Nové Vinohrady a Stará Hora. Do roku 2003 se děl jen prodej hroznů a sudových vín. MUDr. Pavel Kosík naskočil v roce 2003 a bral vinařství jako své hobby. Ovšem i tak se původně malý provoz rozrostl do velkého vinařství, které zpracovává 180 tun hroznů ručně a vyrábí 100 000 litrů vín jakostních a přívlastkových.

V čem je síla rodinného vinařství Kosík?

I přesto, že se vinařství pořádně rozrostlo, platí pořád stejné principy. Malé zatížení keřů, šetrný přístup k přírodě, omezení chemických prostředků. U samotné výroby vína se pak sází na moderní technologii a jemné zpracování hroznů. Lokalita Perné to jen usnadňuje, neboť tu hrozny krásně dozrávají s vysokou cukernatostí.

Jaké odrůdy jsou chloubou vinařství?

Milovníci bílého vína si vyberou mezi odrůdami Veltlínské zelené, Ryzlink vlašský a rýnský, Muškát, Chardonnay a Pálava. Červené víno je zastoupeno Rulandským modrým, André, Svatovavřineckým a Cabernet Sauvignon. O tom, že pan Kosík je mistrem svého oboru, svědčí i množství medailí a ocenění z tuzemských i mezinárodních soutěží. Poznejte na vlastní chuťové pohárky výjimečnost jeho vín.

Vína KOSÍK vinařství z Tvrdonic v nabídce našeho e-shopu

KOSÍK vinařství z Tvrdonic Zweigeltrebe rosé zemské

  • Růžové
  • Polosuché
  • 2017
  • Zemské víno

129,- 100,-

-22% Akce České víno