Pozvání na festival Seeberg

Představil byste nám blíže festival Seeberg, proč vlastně vznikl?

Krásný hrad, ženy a víno k sobě vždy patřilo, tak jsem nápad na festival před 5 lety zakomponoval přímo na hrad Seeberg. Bylo to mé tajné přání, navíc hrad byl veden zle a nekonaly se zde žádné akce. Poté, co nastoupil nový ředitel Jan Šamanta, jsme se pustili do organizace a nyní má Festival obrovskou prestiž. Jezdí sem moji kamarádi sommelieři, kteří jsou nejlepšími odborníky v ČR.

Kde přesně se festival koná a jak funguje?

Hrad Seeberg pochází z 12. století a najdete ho 5 km od Františkových Lázní. Za 140 Kč vstupného obdržíte památeční degustační skleničku, bohatý program a také možnost celkové prohlídky hradu. Vzorky vín se platí žetony zakoupenými v pokladně. Kulturní doprovod zajistí skupina Kupa z Kladna a jedna z nejlepších cimbálových kapel u nás – kapela Antonína Stehlíka z Nového Šaldorfu.

Kolik různých vinařství se na festivalu sejde?

Snažil jsem se nabídnout hostům vína světová i tuzemská, takže na festival zavítá 15 vystavovatelů – samotní vinaři, dovozci i prodejci. Návštěvníci ochutnají asi 200 vzorků vín.

Na jaké víno se nejvíc těšíte Vy?

Mám rád rozmanitost a právě zde se to dá krásně posoudit, na festivalu ochutnám klidně 200-300 vín. Zkrátka můžete ochutnat tolik vzorků, kolik vydržíte. Všichni, kdo máte rádi víno, jste srdečně zváni. Tak přijďte ochutnávat a dozvědět se více o vínu.

Jak se na festival dostanete?

Datum

22. září 2018

Čas

10:00 - 20:00

Adresa

Hrad Seeberg
Ostroh

Vstupné

Dospělí 140 Kč
Děti 50 Kč

GPS souřadnice

50°7′54,74″ s. š.
12°16′56,38″ v. d.

Pozvánka

Oficiální odkaz

Vína exkluzivně u nás