Česká
Pavlov
692 01

Zobrazit na mapě


727 963 406


info@reisten.cz


http://www.reisten.net

Vinařství Reisten

Atmosféra Pálavy, vína výhradně z vlastních hroznů, minimální používání chemických ochranných prostředků a láska k vínu. To vše dohromady dělá z vinařství Reinstein místo, kde vznikají výjimečná a oceňovaná vína.

Jaká vína jsou z vinařství Reinstein nejlepší?

V současnosti na vinicích najdete už jen ty odrůdy, které nejlépe využití specifický charakter tamějších tratí a přenesou je do vína. To vyžaduje ovšem i maximální péči vinaře v celém vegetačním cyklu révy. Práce na vinici začíná již v prvních lednových dnech a neustává až do podzimní sklizně.

Reisten je vinařstvím převážně bílých vín – Pinot Blanc, Riesling, Sauvignon Blanc, Chardonnay, Ryzlink vlašský, Pinot Gris a Tramín.  Z modrých odrůd jsou to pak Merlot, Pinot Noir a Svatovavřinecké. 

Co dělá vína tolik výjimečná?

Na vinicích se aplikuje zelená sklizeň k redukci úrody. Což znamená šetrnou práci, redukci množství hroznů na keři a ruční sběr. Krajina pod Pálavou je velmi obohacující pro vinaře, ale zároveň přináší velkou odpovědnost. Ve vinařství Reinstein šetrně zacházejí s vinicemi, mají ohleduplný přístup k přírodě a minimalizují použití chemických ochranných prostředků. To vše dává dohromady prvotřídní vína. Poctivá práce se totiž pozná. Ochutnejte ji sami!