Salon vín - Vinotéka Globus

Do Salonu Vín se dostanou jen ta nejlepší vína z Čech a Moravy

Od roku 2000, kdy soutěž začala probíhat, se každoročně vybere „Šampion“ a 100 nejlepších vín soutěže se ocení zlatou medailí. Salon Vín je tak doslova výkladní skříní toho nejvýjimečnějšího, co naše vinice nabízí.

Jak se vína probojují do Salonu Vín?

Výběr začíná už v jednotlivých vinařských oblastech a podoblastech České republiky. Na základě úspěchu se vína mohou přihlásit do Národní soutěže vín, kterou pořádá Národní vinařské centrum pod garancí Svazu vinařů ČR. Každý rok se soutěže zúčastní okolo 1 500 vín, která jsou hodnocena nezávislou odbornou komisí nejlepších degustátorů. Naše sommelierka Martina Riel-Salvatore je členkou hodnotící komise již několik let.

Vína se hodnotí pomocí stobodové stupnice schválené Mezinárodní organizací pro vinohradnictví a vinařství. V prvním kole se vybere 200 vín, ze kterých je pak ve druhém a finálním kole výběr zúžen na 100 nejlepších vín, která jsou oceněna Zlatou medailí Salonu vín ČR. Komise každý rok vybírá i nejlepší víno s titulem „Šampion“, vítěze kategorií a nejlepší kolekci. Ostatní vína jsou oceněna stříbrnou medailí, pokud získala minimálně 83 bodů ve stobodové stupnici. Ocenění v této národní soutěži je prestiží nejen pro samotné víno, ale i vinaře, který jej vyrobil.

Salon vín můžete navštívit i vy

Návštěva Salonu vín v podzemí valtického zámku je jedinečným degustátorským zážitkem.
Na jednom místě máte možnost ochutnat ta nejlepší vína z produkce tuzemských vinařů. U vstupu obdržíte degustační katalog, kam si můžete zapisovat své postřehy. Vína jsou řazena ve sklepních prostorech stejně jako v katalogu od 1 do 100.
Ke každému vínu je vytvořen sommelierský popis a grafický nákres aromatického profilu vína. Atmosféra je příjemná, poklidná. Návštěvu můžeme jedině doporučit.

V nabídce naleznete výběr vín ze Salonu vín 2018

Vychutnejte si ochutnávku salonových vín u sebe doma. Výběr vín z vinařství Znovín Znojmo, Zámecké vinařství Bzenec, Chateau Valtice - Vinné sklepy Valtice, a.s., Vinařství Volařík, Vinařství Štěpán Maňák a Templářské sklepy Čejkovice naleznete zde.

Vína jsou vybrána tak, aby pokryla širší aromatický odrůdový okruh a nabídka bílá i červená vína. 

 

Vína jsou k dispozici v omezením množství.

 

Vína exkluzivně u nás

Finca Constancia Altozano

  • Červené
  • Suché
  • 2016

179,-

Exkluzivně u nás Novinka

Corsaire Rouge

  • Červené
  • Suché
  • 2015

139,-

Exkluzivně u nás

Louis Jadot Mâcon Lugny

  • Bílé
  • Suché
  • 2010

679,- 599,-

-11% Exkluzivně u nás