Lindt Excellence - Vinotéka Globus

Když vybíráme víno, často ho vybíráme podle toho, k jakému pokrmu ho plánujeme podávat. Víno však nepatří jen k hlavním pokrmům či sýrům. Můžeme ho snoubit např. i s čokoládou a zpříjemnit si tak odpoledne či ozvláštnit závěr degustace.

Pro vás, naše zákazníky, jsme připravili snoubení vysoce kvalitní čokolády Lindt Excellence s víny z e-shopu Vinotéka Globus.

Nechte se unést projevy jednotlivých chutí hořké čokolády i čokolády s příchutí a víny. Široká výběr čokolád Lindt Excellence naleznete v našich hypermarketech.

Weingut Phillips – Eckstein Riesling kabinet & Lindt Excellence Extra Creamy Milk

Příjemná sladkost a jemnost vína vytváří s jemnou mléčnou čokoládou dokonalou harmonii. Díky jemnosti čokolády se zdá být víno hebčí a příjemně z něj v chuti vystupují tóny medu a sušeného ovoce.

Azienda Agricola Le Marognole Vapolicella Classico & Lindt Excellence hořká čokoláda Cocoa 70%

Hořká čokoláda se 70% kakaa má velmi jemnou a elegantní chuť, která připomíná aroma třešní, pomerančové kůry a vanilky. V tomto má velmi podobnou chuťovou kresbu jako Valpolicella, jejíž chuť po červeném zahradním ovoci je díky aroma hořké čokolády ještě umocněno.

Négociant á Laudun Chateauneuf du Pape reserve Grand Vallon & Lindt Excellence hořká čokoláda Cocoa 85%

Víno má velmi příjemné ovocně kořenité aroma s tóny červeného ovoce a vanilky. Chuť vína tato vysoce procentní čokoláda podtrhne a ucelí, navíc lehká kouřivost čokolády je naopak zjemněna vyzrálou chutí vína.

Tarapacá Late Harvest & Lindt Excellence hořká čokoláda Intense Orange 48%

Výrazná medovost a ovocitost vína úžasně souzní s aroma pomerančové kůry v hořké čokoládě. Hořkost čokolády lehce utlumí vyšší zbytkový cukr a naopak pomeranč uvnitř čokolády podpoří intenzitu ovocného aroma vína.

Sette Cascine Barolo DOCG & Lindt Excellence hořká čokoláda s Chilli 48%

Kořenitost tohoto vyzrálého Barola čokoláda s chilli skvěle podtrhne. Štiplavost chili papriček působí s vínem velmi elegantně a podporuje výraznost ovocně kořenitého aroma vína.

Marqués Campoalto Madeira & Lindt Excellence hořká čokoláda Sea Salt 48%

Plnost a sladkost fortifikovaného vína může mnohdy lehce rušit vyšší obsah alkoholu. Ten však příjemně zakulatí chuť hořké čokolády s lehkým nádechem soli, která působí velmi harmonicky a osvěžujícím dojem k celkovému charakteru Madeiry.

Vína exkluzivně u nás

Nyakas Pince Zrt Budai Chardonnay

  • Bílé
  • Suché
  • 2012

279,-

Exkluzivně u nás

Domaine Michelot Chardonnay

  • Bílé
  • Suché
  • 2014

549,-

Exkluzivně u nás

Jean Geiler Pinot Gris

  • Bílé
  • Polosuché
  • 2015

249,-

Exkluzivně u nás