Balíček Ryzlink rýnský - PANNA

Nevíte si rady s vhodným a přitom originálním dárkem pro blízké, kteří slaví narozeniny v období nesoucím se ve znamení Panny? Abychom Vám výběr usnadnili, připravili jsme balíček tří vín z odrůdy Ryzlink rýnský, která svými vlastnostmi výrazně koresponduje s vlastnostmi lidí narozených ve zmíněném znamení. Každé ze tří vín je však trochu jiné, protože odráží terroir svého původu. Začněte skvělým Ryzlinkem rýnským od Château Bzenec, které se mezi jinými pyšní zlatou medailí ze Salonu vín ČR. Tento ročníkový sekt vyrábí klasickou metodou kvašením v lahvích s dobou ležení 24 měsíců. Pokračujte dokonale zralým a šťavnatým Ryzlinkem ze slavné viniční tratě Cihelny v Mikulovské podoblasti, jedním z nejkrásnějších tuzemských vín v nabídce naší vinotéky. Na závěr se podívejte do domova této krásné odrůdy, do Německa. Víno Riesling Feinherb Kabinett od vinařství Phillips Eckstein Vás totiž přenese přímo do slavné oblasti Mosel! K balíčku pro oslavence Vám přiložíme také milou pozornost v podobě zajímavého textu s podobenstvím znamení Panny a Ryzlinku rýnského. *) Na tento sommelierský balíček můžete využít kupon na dopravu zdarma, nevztahují se na něj slevové kupony.

Obsah balíčku


Zámecké vinařství Bzenec

Terroir Moravia Ryzlink rýnský 2011 pozdní sběr, 0,75 l

Zralejší slámově žlutá barva se zlatavým odleskem a velmi dobrou viskozitou. Vůně zralých meruněk je podpořena bylinným projevem se stopou minerality. V chuti velmi plné, ovocné, příjemně šťavnaté, v dochuti připomínající sušené meruňky. Perfektně zralé víno, s potenciálem min. do roku 2022. Viniční trať Za Cihelnou je na západním svahu na okraji Mikulova. Nachází se zde typ půdy karbonátová černozem se sprašovito-jílovitým podložím, s vyšším podílem jílovitých částic a s dobrými vláhovými poměry. Sprašovito-jílovité podloží má vysoký obsah aktivního vápna, což spolu s dobrými vláhovými vlastnostmi dává vzniknout minerálním vínům. Řad Terroir je sestavena tak, aby bylo možné vždy jednu odrůdu ochutnat napříč vinicemi.
Druh vína
Bílé
Zbytkový cukr
Suché
Země původu
Česká republika
Vinařství
Zámecké vinařství Bzenec
Procento alkoholu
12,5 %

Weingut Phillips Eckstein

Riesling Feinherb Kabinett, 0,75 l

Průzračně zlatavá barva se slámovým odleskem a velmi dobrou viskozitou. Vůně je intenzivní, harmonická a opulentní. Vůně připomíná citrusovou kůru a bylinky, doprovázené příjemnou minerálností. Je zde dobře patrný vliv břidlicového podloží, který na trati Domprobst dominuje. V chuti exceluje příjemná nasládlost v kombinaci s mineralitou a svěží kyselinou. Dlouhý opulentní závěr.
Druh vína
Bílé
Zbytkový cukr
Polosuché
Země původu
Německo
Vinařství
Weingut Phillips-Eckstein
Procento alkoholu
10 %

Château Bzenec

Brut, 0,75 l

Zlatavě žlutá barva s jemným perlením. Lehce nazrálá vůně s mírně petrolejovými tóny, podpořená aroma sušených meruněk. Chuť je výrazná, harmonická opět s ovocnou, meruňkovou chutí. Delší závěr.
Druh vína
Šumivé
Zbytkový cukr
Brut
Země původu
Česká republika
Vinařství
Château Bzenec
Procento alkoholu
12,50 %
  • Nad 1800 Kč zdarma
  • Doručení do druhého dne
  • Poradíme s výběrem

Mohlo by vás zajímat

Zveme Vás na festival vína Seeberg

Dovolujeme si Vás pozvat na podzimní festival vína, který se koná na románském hradě Seeberg. Kromě bohatého kulturního programu se zde navíc seznámíte s naší sommelierkou Marcelou Pávovou a ochutnáte vína nejen z naší nabídky. Přečtěte si rozhovor se zakladatelem festivalu, ať víte, na co se můžete těšit.

Poznejte chutě Portugalska a vyzkoušejte koktejly z Portského vína

Dovolte, abychom Vás pozvali do Portugalska, překrásné země, která není jen zemí mořeplavců, surfařů a fotbalistů, ale také zemí vonící mořským vzduchem, pomeranči a rozmarýnem. Vydejte se s námi do země skvěle okouzlujících vín. Stačí se podívat na naši nabídku nebo se inspirovat recepty na skvělé drinky ze slavného portského.

Soutěžte s námi a Dermacolem o pánskou kosmetiku

Už podruhé můžete toto léto soutěžit o skvělý balíček kosmetiky Dermacol.
Tentokrát jsme pro Vás připravili kosmetiku výhradně pro muže a lahev červeného vína Pagos del Rey Bajoz Tinto Roble.