Sommelierský set 6 bílých vín - horizontální degustace

Tento balíček je zaměřen na tři populární odrůdy, a sice Veltlínské zelené, Sauvignon blanc a Chardonnay. Proti sobě jsou vždy postaveni dva zástupci jedné odrůdy, ale z odlišné země. Milovníci vína, kteří rádi objevují rozdíly, mohou během této horizontální degustace odhalit, jak se projev jedné odrůdy ve skleničce liší na základě rozdílného terroir a přístupu k výrobě. Přejeme příjemný zážitek při ochutnávání!

Obsah balíčku

Obsahuje 6 ks vín.

Na tento produkt se nevztahují kupony na slevu. Je možno uplatnit pouze kupony na dopravu zdarma.


Davinus

Veltlínské zelené pozdní sběr, 0,75 l

Středně žlutá barva se stříbrnými odlesky a dobrou viskozitou. Zralejší vůně má ovocný charakter, připomíná zralý bílý meloun, překvapí i decentními petrolejovými tóny s jemným nádechem hřebíčku. Intenzivní chuť je typicky kořenitá s projevem zelených ořechů v medu, s delším harmonickým závěrem.
Druh vína
Bílé
Zbytkový cukr
Suché
Země původu
Česká republika
Vinařství
Davinus
Procento alkoholu
12,5 %

Villebois

Petit Sauvignon blanc VDF, 0,75 l

Příjemně svěží Sauvignon Blanc z údolí řeky Loiry a z vinic na pobřeží Atlantiku překvapí svou krásnou svěžestí. Vůně je výrazná a přechází do chuti, ve které objevíme tóny bílého ovoce a posečené trávy. Dochuť je dlouhá, výrazná. Skvělé pro párování s lehkými letními jídly, kozími sýry a tučnějšími rybami.
Druh vína
Bílé
Zbytkový cukr
Suché
Země původu
Francie
Vinařství
Villebois
Procento alkoholu
11,50 %
Ocenění
Gold Medal Anivins de France 2018

Astrolabe Wines

Province Sauvignon blanc, 0,75 l

.Světle slámová barva se stříbrnými odlesky. Svěží aroma citrónové trávy, limetkové kůry a černého bezu vyvažuje v pozadí šťavnatost a plnost bílého rybízu. Chuť je velmi plná s minerální dochutí. Skvělé víno s dlouhým a velmi jemným závěrem.
Druh vína
Bílé
Zbytkový cukr
Suché
Země původu
Nový Zéland
Vinařství
Astrolabe Wines
Procento alkoholu
13,5 %

Francois Martenot

Chablis, 0,75 l

Víno má světlejší barvu bílého zlata se zelenými odlesky a střední viskozitu. Aroma je velmi elegantní, středně intenzivní, s typickými tóny minerality, tvrdých hrušek, smetany a čerstvého sýra. Chuť je středně plná, svěží, s tóny zelených jablek, čerstvých bylin, bílých broskví a nektarinek s výraznou minerální stopou. Delší pikantní závěr.
Druh vína
Bílé
Zbytkový cukr
Suché
Země původu
Francie
Vinařství
Francois Martenot
Procento alkoholu
12,5 %
  • Nad 1800 Kč zdarma
  • Doručení do druhého dne
  • Poradíme s výběrem

Mohlo by vás zajímat

Oblíbená letní soutěž o Dermacol balíčky je tady!

Slunce, pláže, pikniky, výlety… Taky cítíte tu vůni léta a tajemných dálek? Když si k tomu představíte navíc vůni lehkého vína s ovocnými tóny a chutí bobulovitého ovoce, stačí už jen zavřít oči a ocitnete se na dovolené.

Slunce – dobrý sluha, ale zlý pán. Pro víno i člověka.

Víno, stejně jako člověk, miluje slunce. Jen toho sluníčka nesmí být moc. Věděli jste, že s námi se při výběru vhodného vína nespálíte? Teď to platí doslova. Ve spolupráci se společností Dermacol nyní k Vašim objednávkám rozdáváme dárky! Stačí si dle libosti vybrat z naší nabídky a zvolit doručení na hypermaket nebo pomocí služby Messenger.

Vychutnejte si harmonickou souhru grilované panenky či pražmy královské s vínem

Užijte si opravdu skvělé grilování a vychutnejte si kouzlo propojení grilovaného masa s doporučenými víny od naší sommelierky.