Templářské sklepy Čejkovice

V dobách temného středověku, konkrétně v 30. letech 13. století, se v Čejkovicích objevil tajemný řád templářských rytířů. Ten začal vystavovat nejen svou templářskou tvrz, ale zároveň i rozsáhlé vinné sklepy, které neměly na našem území obdoby. V tu chvíli tak v Čejkovicích začíná nová epocha pěstování vinné révy. Zkušenost a tradice se dědila z pokolení na pokolení a děje se tomu tak dodnes.

Jaká je současnost?

V roce 1992 vzniklo vinařské družstvo Templářské sklepy Čejkovice. Dnes čítá úctyhodných 396 pěstitelů hroznů, a tak právem může nést označení „Největší vinařská rodina“. Vinice, ze kterých jsou hrozny zpracovány, najdete ve 3 vinařských podoblastech Moravy – velkopavlovické, mikulovské a slovácké. Díky různorodosti podloží, odlišným polohám a klimatu můžete ochutnat široké portfolio vín. Ať už jakostních, barikových, přívlastkových, ale i archivních, ledových a slámových. V historických sklepech je uloženo více než 350 000 litrů vín. V pozemních budovách pak neuvěřitelných 6 000 000 litrů vín.

Templáři si udržují vysokou popularitu a milovníkům vína nabízejí jak bílá, červená, růžová vína, tak i vína šumivá.  Zamilujte se i vy do vín, pod kterými je podepsána atmosféra Moravy, historie a tradice.

Vína Templářské sklepy Čejkovice v nabídce našeho e-shopu