Historie vinařství sahá až do roku 1883, kdy Tiburcio Benegas koupil v městečku Mendoza nemovitost, ke které patřila malá vinice. Tiburcio Benegas založil firmu Trapiche a významně rozšířil její vinohrady.  V současné době patří společnost rodině Pulenta, která navázala na výrobu vín se značkou Trapiche pod hlavičkou společnosti  Grupo Peňaflor S.A.

Vinařství se nachází v městě Mendoza, ve stejnojmenné oblasti,  v podhůří  And. Trapiche reprezentuje "bohatství a různorodost " argentinské přírody.  Společnost využívá celý potenciál argentinského vinohradnictví. Specializuje se na získávání toho nejlepšího z každé oblasti k vytvoření jedinečných vín. Vlastní více jak 1.000 hektarů vinic,  pracuje s hrozny koupenými  od více než 200 nezávislých výrobců z nejlepších vinařských oblastí Argentiny a zajišťuje tak různorodost vín a vysokou kvalitu.

Ve svém širokém a rozmanitém portfoliu nabízí nejlepší vína pro každou příležitost. Pro svou kvalitu, design, styl a profesionální přístup si udržuje primát mezi konkurencí  již 130 let. Zachovává konstantní a podrobný dohled nad vlastními i nezávislými vinicemi. Stále se snaží přizpůsobit se aktuálním požadavkům a potřebám trhu.  . Kvalita, inovace a rozmanitost byly vždy základním předpokladem pro rozvoj společnosti. Trapiche je nejvíce exportovaná značka vín  z Argentiny, vyváží se dnes do více než 80 zemí po celém světě.