via Cassia per Siena 133
Loc. Bargino 50026
San Casciano Val di Pesa

Zobrazit na mapě


+39 055 23 595


antinori@antinori.it


http://www.antinori.it/

Vinařství Villa Antinori

Rodina Antinori víno vyrábí více jak 600 let. Tradici respektuje, ale neustále experimentuje na vinicích a ve sklepech. Zkouší naklonovat nové vinné odrůdy, jiné fermentační metody a střídají i velikost a stáří sudů. V rodinném italském vinařství se tak dělá vše pro to, aby se neustále zlepšovala jedinečnost a chutnost vín.

V roce 1928 poprvé Marchese Niccolo Antinori vytvořil první ročník dnes celosvětově známého vína Villa Antinori Rosso s klasifikací Chianti. Chtěl vinařskému světu přinést víno, kterému bude slušet dlouhodobé zrání a ukáže tak svůj potenciál až v průběhu času. O tři roky později se přidala bílá varianta vyrobená převážně z tradičních bílých toskánských odrůd.

V roce 2001 změnili klasifikaci vín z Chianti na toskánské víno IGT. Díky tomu tak ve vinařství využívají jen odrůdy vypěstované výhradně na toskánských vinicích. V srdci Chianti Classico pak vystavěli vinařství se sklepy. Jde o unikátní stavbu, pro kterou byly použity jen místní materiály, a vše bylo projektováno s minimálním zásahem do toskánské krajiny.

Díky naší vinotéce můžete ochutnat největší klenot vinařství, ve kterém je cítit Toskánsko.

Vína Villa Antinori v nabídce našeho e-shopu

Villa Antinori Bianco

  • Bílé
  • Suché
  • 2015

269,- 215,-

-20%

Villa Antinori Rosso

  • Červené
  • Suché

469,- 375,-

-20%