Cintorínska 31, 951 93 Topoľčianky,
Zobrazit na mapě


037 / 630 11 31


info@vinotop.sk


http://www.vinotop.sk/

Vinárské závody Topoľčianky

Vinařské závody Topoľčianky začali v roce 1993 se šesti zaměstnanci. S cílem navázat na hluboké kořeny tamějšího vinařství. Původní staré lisy byly během let nahrazeny pneumatickými, které dokážou vína zpracovávat šetrně. U celého procesu proměny hroznové šťávy na víno jsou přítomní odborníci, kteří dohlíží na to, aby bylo dosaženo co nejvyšší kvality.

Vinařské závody těží i z vhodných klimatických podmínek a dostatku vláhy. Do slunečných vinic odborníci vybrali vína vhodná pro region. Na více jak 500 hektarech vinic se skvěle daří odrůdám Veltlínské zelené, Tramín červený, Müller Thurgau, Svatovavřinecké či Frankovka. Vinařské závody Topolčianky ovšem s úspěchem pěstují i Sauvignon, Rulandské šedé, Modrý Portugal nebo třeba Alibernet.

I přesto, že se počet zaměstnanců markantně navýšil, pro vinařství stále zůstává důležitější kvalita nad kvantitou. Pod historickou ochrannou značkou Château Topolčianky do vinařského světa posílají lehká, svěží a vysoce jakostní vína, která dozrála v jejich vlastních vinohradech a díky tomu se chlubí i nezaměnitelným charakterem. O tom svědčí i ocenění z francouzských, italských, moldavských a českých soutěží.