Vinařství Dvořáček LTM

Dvořáček LTM, neboli Lubomír, Tomáš a Martina. Malá rodinná firma, jejíž vášní je pěstování vinné révy a výroba kvalitního vína. Tatínek Lubomír se svými dětmi Tomášem a Martinou obohacuje vinný svět už od roku 1996, kdy začal vyrábět vysoce jakostní přírodní moravská vína. Od roku 2000 se tomu věnuje profesionálně.

Za vynikajícími víny je samozřejmě tvrdá práce

K výsadbě vinic se používá ty nejlepší sazenice. Hnojí se jen organickým hnojením, všechny vinice jsou trvale zatravněny více druhovou směsí bylin. Úroda se ve vinařství přísně redukuje a sklizeň se provádí tak, aby se dosáhlo vyvážené zralosti hroznů. Při vlastní výrobě ve vinařství Dvořáček využívají všech nejnovějších poznatků. Jejich cílem je pokaždé vytvořit jedinečný a nenapodobitelný přírodní nápoj. Díky vysokému nasazení a lásce k vínu sbírají vína z rodinného vinařství významná ocenění z mezinárodních vinařských soutěží, včetně zaoceánských.

Čím v současnosti těší vinařství milovníky vína?

Ročně se ve vinařství Dvořáček zpracuje přibližně 18 až 24 tun hroznů z 10 odrůdách. Jsou to Ryzlink rýnský, Chardonnay, Sauvignon, Tramín, Pinot Gris, Zweigeltrebe, Cabernet Moravia, Merlot, Cabernet Sauvignon a Pinot Noir. Ročně se vyprodukuje až 20 000 lahví. Většinou jsou to vína s přívlastkem, vyrábí se ovšem i vína ledová a bariková. Dopřejte si i vy chuťový a aromatický zážitek. Výběr vám usnadnily naše sommeliérky, které pro vás vybraly ta nejlepší vína.