Fish Hoek - Vinotéka Globus

Zakladatel firmy, mezinárodně uznávaný vinař Bruce Jack, si dal před lety cíl: vytvořil víno, které se nepotřebuje maskovat falešnou pompou, žargonem a rádoby tajemstvím, jak je tomu často u prémiových vín.

Z tohoto důvodu vsadil na ty nejlepší vinice a hrozny dostupné v oblasti západního Kapského regionu. Díky zaměření na kvalitní odrůdy a výtečné hrozny tak vznikají vína, u kterých není potřeba žádné složité míchání. Vína jsou jednoduše výborná samo o sobě.

Navíc pro svůj ohleduplný přístup získalo vinařství mezinárodní certifikaci Fairtrade, která garantuje, že firma svojí produkcí pomáhá řešit místní socioekonomické a enviromentální problémy.  Vinařství tak pomáhá rozvíjet zemědělskou komunitu v provincii Západního Kapska.

Čím se vyznačují podmínky Fair Trade u Vinařství Fish Hoek?

Pro zemědělské pracovníky zaručují vysoké pracovní standardy, není zde nucená práce a nepracují zde žádné děti. Fairtrade Development Premium investuje do sociálních a ekonomických projektů pro celou komunitu. Výrobci zaručuje minimální cenu, která by měla pokrýt náklady na výrobu. V souvislosti s ochranou životního prostředí se snaží hospodařit pomocí metod udržitelného rozvoje, velmi přísné regulaci podléhá použití pesticidů. Proč vinařství Fish Hoek vlastně funguje v režimu Fair Trade? Získává tak prostředky na platbu všech školních poplatků, uniformy a dopravu do škole a zpět pro děti z farmy. Též finančně podporují poskytování služeb zdravotního centra pro celou komunitu včetně lékařů, sester a mobilních klinik.

Z produkce tohoto vinařství nabízíme dvě typické odrůdy pro Jihoafrickou republiku, a sice Chenin blanc a Pinotage, více zde.

  

Vína exkluzivně u nás

Valle Secreto Syrah

  • Červené
  • Suché
  • 2014

399,-

Exkluzivně u nás

Pagos del Rey Condado de Oriza Reserva

  • Červené
  • Suché
  • 2011

329,-

Exkluzivně u nás