Jean Geiler - Vinotéka Globus

Všechna produkce vína z tohoto regionu smí užívat označení AOC (Apelation Origin Protegé).  Vína tedy spadají do kategorií Alsace AOC, což jsou vína z větší části jedno odrůdová. Plněna jsou do lahví typického charakteristického protaženého tvaru, kterému se říká flute.  Druhou kategorií je Alsace Grand Cru AOC. Takto smí být označena vína, která splňují typické znaky pro dané terroir, což je kombinace podloží, klimatu a místních podmínek. Které odrůdy spadají do Grand Cru? Jsou to již zmiňovaný Gewurztraminer, Pinot Gris, Riesling a Muscat. Gewurztraminer Grand Cru v nabídce zde.

Třetí kategorií alsaských vín jsou vína šumivá, Crémant d´Alsace, který smí být vyráběn z odrůd Pinot Blanc, Pinot gris, Pinot Noir, Riesling či Chardonnay. Crémant d´Alsace v nabídce zde.

Chtěli bychom Vám představit vína z produkce vinařství Jean Geiler, které vzniklo v roce 1926. Nachází se v nádherném alsaském městečku Ingersheim, poblíž Colmaru. Vinice společnosti, včetně deseti zařazených jako Alsace Grand Cru, jsou zajímavé svým výjimečným klimatem a mimořádnou komplexností alsaských půd. To vše, v kombinaci s know-how enologa Nicolase Garde a inovačním duchem dělá z vinařství Jean Geiler trvalým zdroj kouzelných vín.

Vína z produkce toho vinařství naleznete exkluzivně v sortimentu e-shopu Vinotéka Globus i v našich hypermarketech. S vinařstvím spolupracujeme již několik let a jejich vína nás zaujala na první přivonění a ochutnání. Jsou plná, komplexní vždy s typickým odrůdovým rysem. Těší nás, že vám můžeme zprostředkovat setkání s kvalitní tvorbou vinaře, který své víno vytváří s láskou.

Kompletní nabídka vín vinařství Jean Geiler zde.

 

Vína exkluzivně u nás

Cave St. Pierre Dole du Valais AOC

  • Červené
  • Suché
  • 2015

259,-

Exkluzivně u nás

Réva Rakvice Dornfelder pozdní sběr

  • Červené
  • Suché
  • 2015
  • Pozdní sběr

179,-

Exkluzivně u nás České víno