Nový Šaldorf 104/E
671 81

Zobrazit na mapě


515 243 802


spalek@saler.cz


http://www.saler.cz

Vinařství rodiny Špalkovy

Vinařství Špalek je rodinným vinařstvím, které mohlo naplno ukázat, co umí, až po roce 1989, kdy stát povolil soukromé podnikání. Vede jej František Špalek, jehož velkou posilou je manželka Marta a synové Petr Ilgner a Marek Špalek. Ti vinařství vystudovali a mají za sebou bohaté zahraniční zkušenosti.

Vinařskému světu dává speciality

Posledních 20 let je vinařství Špalek stálící na tuzemské vinařské scéně. Proslulo především výrobou nejrůznějších specialit. Například likérové víno Šaler, víno na kvasnicích Sur lie, víno Edelspitz vyrobené technologií 19. století, nebo vínem Gryllus – rodinná značka pro prestižní cuvée.

Jejich vinohrady najdete na svazích slavné Kraví hory. Tamější krystalinické podloží dává vínům minerální charakter. Nízké keře, malé zatížení úrodou a důsledná vinařská práce napomáhá dobrému vyzrávání. Rodinné vinné sklepy jsou vyhloubeny v pískovci – třetihorní mořské naplavenině. Sklepy jsou hluboké, až 15 metrů pod zemí, udržují si stálou teplotu 10-11°C a jejich povrch je zčásti pokryt sklepní plísní, která čistí ovzduší sklepů a udržuje stejnoměrnou vlhkost. Vína ve sklepech tak mohou dozrát k dokonalosti.

Vinařství Špalek těmto výhodám, které mu dává sama příroda, pomáhá nejnovějšími poznatky z vinařské vědy ohledně zpracování hroznů a výroby vína. Pečlivá práce podpořená láskou k řemeslu je pak nejdůležitějším stavebním kamenem pro vznik vín s nezaměnitelným charakterem.

Rozmazlete s těmito víny své chuťové pohárky i vy. Naše sommeliérky je za Vás ochutnaly a díky jejich tipům snadno vyberete svého favorita.